Koncert plenerowy z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

WNoZ » Koncert plenerowy z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych w ramach programu obchodów 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego będzie koncert plenerowy przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach regionu i zaplanowany dokładnie w 50. rocznicę powstania uczelni – 8 czerwca 2018 roku.

5 DEKAD MUZYKI – ARTYŚCI związani z UŚ oraz ze Śląskiem

Podzielony na dwie części plenerowy koncert jubileuszowy to muzyczna podróż, w której przeszłość przeplatać się będzie z teraźniejszością. W części pierwszej przeboje polskiej i zagranicznej muzyki popularnej minionych 50 lat w aranżacjach dr. Karola Pyki, kompozytora i dyrygenta pracującego na co dzień w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Artystycznym UŚ, wykona orkiestra symfoniczna. Towarzyszyć jej będą soliści Instytutu Muzyki UŚ, Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod dyrekcją dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” (SZPiT) oraz artyści związani ze Śląskiem i Zagłębiem oraz z Uniwersytetem Śląskim:

• pochodzący z Żor Stanisław Soyka,
  • absolwentka Wydziału Filologicznego Renata Przemyk,
  • Maciej Lipina – wokalista i gitarzysta zespołu Ścigani z Rudy Śląskiej,
  • wywodzący się z Sosnowca sekstet wokalny Banana Boat
  • oraz projekt Pokahontaz, w skład którego wchodzą Rahim i Fokus, muzycy legendarnego zespołu hip-hopowego Paktofonika.

Koncert główny rozpocznie się o godz. 19.30, a poprowadzi go Piotr Baron – dziennikarz radiowej „Trójki”, współprowadzący kultową Listę Przebojów Programu Trzeciego oraz absolwent Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Szczegóły na stronie – http://50.us.edu.pl/koncert-plenerowy-w-katowicach