Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego
Œlšskie Laboratorium GIS
Samorząd studencki WNoZ na facebook Telewizja UŚ biogeosilesia

Aktualności

Wiosenna giełda minerałów odbędzie się w dniach 28 i 29 marca 2015r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Do Sosnowca przyjadą Wystawcy, Kolekcjonerzy i Sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii.

Na giełdzie można będzie podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy wystawcy oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z rzadkich kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.

Zapraszamy na Wydział Nauk o Ziemi UŚ ul. Będzińska 60 w Sosnowcu, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

LV Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna Sobota (28 marca 2015) godz. 17.00 Wydział Nauk o Ziemi - Aula Międzywydziałowa

Program sesji: Zapraszamy

Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi więcej informacji na www: http://ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/sosnowieckie_gieldy.htm